Program #KierunekOśrodek rehabilitacyjny

Program.

Wierzymy, że można więcej zdziałać, jeśli dobrze się to zaplanuje.

Program #KierunekOśrodek rehabilitacyjny dla chorych na nowotwory, zapewniający rehabilitację, specjalistyczną pomoc psychologiczną i edukacyjną dla Pacjentów hematologicznych i ich Rodzin.

Nowy etap

- program, który chcemy realizować jest naszym wspólnym marzeniem rozwoju terapii dla pacjentów, którzy walczą z jedną z najtrudniejszych nowotworów. Obecny poziom rehabilitacji i ograniczenia dla grupy pacjentów nowotworowych i onkologicznych w dostępie do zabiegów i senatoriów poprzez całkowite ich wykluczenie z uwagi na chorobę. Takie postępowania powoduje stany depresyjne, poczucie wyobcowania, wykluczenia społecznego oraz postępującego pogorszenia zdrowia bez możliwości dostępu do rehabilitacji i systemów wspierania zdrowienia dostępnych dla pozostałych grup.

Pacjenci hematologiczni to szczególna grupa ryzyka i jak się niestety okazało system ochrony ich zdrowia i jego rozwiązania są niewystarczające. Kwota, którą musimy zebrać, aby przygotować się do rozpoczęcia budowy ośrodka i możliwość wystąpienia o środki unijne wynosi 300 tys. zł. Przed nami pojawia się możliwość pomocy kilkutysięcznej grupie chorych z naszego regionu oraz naszego kraju. Byłby to pierwszy ośrodek tego typu w naszym kraju. Rozwiązanie zakłada kilkudniowy pobyt chorego wraz z realizowaną terapią i rehabilitacją w ośrodku.

Ochrona zdrowia jest angażująca i chcielibyśmy być w stanie ratować naszych podopiecznych w sytuacjach, kiedy system sobie nie radzi lub po prostu nie przewiduje rozwiązań. To motywuje nasze działania i skłania nas do jeszcze większego zaangażowania się w działania.


 

Cel i szansa w 2025

- nowe środki unijne oraz wypłaty z odblokowanego dla Polski Funduszu KPO pozwolą nam ubiegać się o realizację projektu, który będzie miał olbrzymi, wymierny skutek dla dużej grupy społecznej. 

W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi. Według Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie na nowotwory krwi choruje ok. 150 tys. osób. Liczba nowo rozpoznanych nowotworów krwi u dorosłych i dzieci w Polsce wynosi ok. 9 tys. rocznie.

Dane z roku na rok są coraz bardziej przygnębiające. Brak rozwiązań w terapii i rehabilitacji będzie się pogłębiał. Chcemy zaradzić temu w naszym regionie i zadbać o osoby, które ktoś pominął w systemie. Walczymy o każdego, bo każdy ma do zaoferowania światu tak wiele. Prosimy o wsparcie.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz.
+48 695391446

Św. Józefa 53-59, 87-100 Toruń, Polska

odpowiedzialni@spolecznie.org

Newsletter

Zbieraj wiadomości & aktualizacje