O Programie

Program.

Wierzymy, że można więcej zdziałać, jeśli dobrze się to zaplanuje.

Program łączy świat biznesu ze światem potrzeb społecznych. Środki pozyskiwane w działaniach OS są przeznaczone na zasilenie kapitału żelaznego Kierunku Zdrowie, który pozwoli lepiej realizować specjalistyczną pomoc psychologiczną i edukacyjną, finansową i refundacyjną dla Pacjentów hematologicznych i ich Rodzin.

Pobierz Regulamin

Pobierz cały program

Nowy etap

- program, który chcemy realizować jest naszym wspólnym marzeniem rozwoju organizacji do poziomu, jaki wcześniej wydawał się niemożliwy. Nasza obecna sytuacja to walka o życie Pacjentów pod presją covid-19. Pacjenci hematologiczni to szczególna grupa ryzyka i jak się niestety okazało system ochrony ich zdrowia i szansy na przeżycie okresu po przeszczepowego i chemioterapii jest niewydajny. Kwota, w jakiej organizujemy pomoc szpitalowi na ten moment to około 33 tys. zł. To bardzo mało w skali potrzeb.

Ochrona zdrowia jest kosztowna i chcielibyśmy być w stanie ratować naszych podopiecznych w sytuacjach, kiedy system sobie nie radzi lub po prostu nie przewiduje rozwiązań. To motywuje nasze działania i skłania nas do jeszcze większego zaangażowania się w działania.


 

Cel i szansa w 2021

- sposób budowania niezależności przez organizacje pożytku publicznego mieści się w priorytecie PROO-2a Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, któremu podlegają organizacje OPP. Priorytet zakłada 3 etapy, złożyliśmy wniosek na realizację pierwszego etapu na kwotę: 484 168,00 zł. Uzyskaliśmy dwie oceny merytoryczne pozytywne oraz pozytywną ocenę formalną. Zabrakło nam niestety szczęścia i wniosek otrzymał status: Rezerwowy.

Nie mniej jednak sporo z założeń zawartych we wniosku udało się uruchomić i zorganizować w ramach naszej pracy wolontaryjnej.

Jeśli uda nam się w 2021 roku zebrać przynajmniej 100 tys. złotych mamy szansę na złożeni wniosku do etapu drugiego, który zakłada bezpośrednie finansowanie kapitałów. To ogromna szansa i motywacja dla nas. Staramy się własnymi siłami nadrobić brak środków z pierwszego etapu, tak aby mieć szansę w drugim. Państwa pomoc, wsparcie i pomysły będę dla nas nieocenione.

Rada Programu

Silni doświadczeniem.

Wieloletnia Dyrektor Szpitala Miejskiego w Toruniu

Krystyna Zaleska

Członek Rady

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Zieleniec"

Jerzy Klugiewicz

Członek Rady

Właściciel AR WebMaster, Wiceprezes Stowarzyszenia Kierunek Zdrowie

Dominik Romiński

Członek Rady

Tutaj pojawi się krótki opis.

Osoba

Członek Rady

Tutaj pojawi się krótki opis.

Osoba

Członek Rady

Tutaj pojawi się krótki opis.

Osoba

Członek Rady

Dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt

Osoba

Członek Rady

Dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt

Osoba

Członek Rady
Masz pytania? Zadzwoń lub napisz.
+48 695391446

Św. Józefa 53-59, 87-100 Toruń, Polska

odpowiedzialni@spolecznie.org

Newsletter

Zbieraj wiadomości & aktualizacje